بهترین نرم افزار های استخراج بیت کوین کدام هستند؟

تقریبا هر شخصی که بیت کوین را می شناسد در مورد فرآیند استخراج هم شنیده است و می داند که بیت کوین از طریق استخراج ایجاد می شود. البته همه افراد نمی داند که استخراج بیت کوین زمانی تنها با استفاده یک کامپیوتر خانگی ساده امکان پذیر بود. به مرور زمان و با افزایش سختی استخراج بیت کوین، استخراج به وسیله کامپیوتر های ساده دیگر امکان پذیر نبود. انتقال فرآیند استخراج در ابتدا از سی پی یو به کارت گرافیک بود تا اینکه سرانجام سخت افزار های تخصصی استخراج بنام اسیک (ASICs) پا به عرصه وجود گذاشتند.

Image result for mining "cointelegraph"

نقش نرم افزار استخراج بیت کوین چیست؟

اگر قصد داشته باشید که استخراج بیت کوین را شروع کنید و بعد از اینکه تصمیم گرفتید کدام نوع اسیک را خریداری کنید، به یک کیف پول خوب و البته یک نرم افزار استخراج بیت کوین نیاز خواهید داشت. نرم افزار بحث شده خیلی مهم است و اگر شما بخواهید به تنهایی استخراج کنید، این نرم افزار در واقع سخت افزار استخراج شما را به بلاک چین متصل می کند و همچنین اگر بخواهید به یک استخر بپیوندید، نرم افزار گفته شده شما را به پروتکل های آن استخر ماینینگ متصل می کند.

به طور خلاصه می توان گفت که کار اصلی هر نرم افزار استخراج بیت کوین دریافت کار کامل شده از جانب ماینر های دیگر در شبکه است و همچنین وظیفه تحویل کار تجهیزات استخراج بیت کوین را به بقیه شبکه بیت کوین بر عهده دارد.

نقش مهم دیگر نرم افزار استخراج بخش نظارتی این فرآیند می باشد. به بیان دقیق تر، یک نرم افزار استخراج به تحلیل می پردازد و به طور دقیق ورودی و خروجی ماینر سخت افزاری شما را به همراه مجموعه های مفیدی از آمار مانند سرعت ماینر، هش ریت (hashrate)، هسته و دماهای اضافی و همچنین سرعت فن را به نمایش می گذارد. در زیر لیستی از بهترین نرم افزار های استخراج بیت کوین برای ویندوز، لینوکس و macOS آورده شده است.

سی جی ماینر (CGMiner)

اولین نرم افزار در لیست سی جی ماینر (CGMiner) است که می توان گفت یکی از محبوب ترین نرم افزار استخراج بیت کوین می باشد. نسخه قبلی این نرم افزار برای استخراج با کارت گرافیک کار می کرد اما نسخه حال حاضر آن بیشتر مناسب اسیک ها و FPGAs می باشد. سی جی ماینر یک نرم افزار بین پلتفرمی است یعنی بر روی همه سیستم عامل ها مانند ویندوز، لینوکس و غیره کار می کند.

آنچه که در مورد CGMiner جالب توجه است ویژگی های زیادی است که ارائه می دهد. این نرم افزار هم برای ماینینگ انفرادی و هم برای استخراج با استفاده از استخر ماینینگ کار می کند و اکثر ماینر های اسیک موجود در بازار را پشتیبانی می کند. این نرم افزار باعث کنترل زیاد شما بر تجهیزات استخراجتان می شود. با استفاده از این نرم افزار می توانید از روش های پراکسی گوناگون برای استخراج استفاده کنید و تنظیمات متعددی را در اسیک یا FPGA مانند سرعت فن تغییر دهید. این نرم افزار همچنین دارای قابلیت های سطح کاربری راه دور و آشکار کردن بلاک های جدید می باشد.

مولتی ماینر (MultiMiner)

مولتی ماینر نرم افزاری مفید و بین پلتفرمی است که برای استخراج بیت کوین و نظارت مورد استفاده قرار می گیرد و آن را می توان بر روی ویندوز، لینوکس و macOS نصب کرد. یک جنبه جالب این نرم افزار این حقیقت است که به افراد اجازه می دهد به راحتی بین ابزار های استخراج انفرادی مانند کارت گرافیک، اسیک و FPGA برای بیت کوین و لایت کوین منتقل شوند و ابزار فردی خود را تغییر دهند.

مولتی ماینر (MultiMiner) در اساس دارای موتور استخراج BFGMiner می باشد. MultiMiner همچنین یک نرم افزار خیلی کاربر پسندی در مقایسه با دیگر نرم افزار های استخراج می باشد. این نرم افزار قادر است که سخت افزار استخراج موجود را شناسایی کند و همچنین به شما اجازه می دهد که نوع کوینی را که می خواهید برای استخراج انتخاب کنید.

بی اف جی ماینر (BFGMiner)

بی اف جی ماینر (BFGMiner) فورکی از سی جی ماینر (CGMiner) محبوب است با این تفاوت اصلی که بی اف جی ماینر بیشتر برای کار با تجهیزات اسیک مجهز شده است. به بیان دقیق تر، بی اف جی ماینر (BFGMiner) از یک getblocktemplate جدید استفاده می کند و این بر عکس سی جی ماینر است که از الگو getwork قدیمی تر استفاده می کند. بعضی از قابل توجه ترین ویژگی های این نرم افزار عبارتند از: اور کلاکینگ (Overclocking)، کنترل فن، ابزار ADL سازمان دهی شده مجدد توسط آی دی گذرگاه PCI و استخراج free mesa/LLVM OpenCL.

ایزی ماینر (EasyMiner)

ایزی ماینر (EasyMiner) صرف نظر از نام آن، یک نرم افزار استخراج مستقل و واقعی نیست. در واقع ایزی ماینر (EasyMiner) یک رابط کاربری گرافیکی (GUI) متن باز برای CGMiner، ماینر ها یا cudaminer می باشد. این نرم افزار طراحی شده تا فرآیند استخراج با فراهم آوردن راحتی کاربر برای ماینر های فوق الذکر بسیار آسان تر صورت گیرد. از آنجا که این نرم افزار هر دو پروتکل های استخراج getwork و stratum را پشتیبانی می کند، می تواند هم برای استخراج انفردی و هم برای استخراج در استخر مایننیگ مورد استفاده قرار گیرد (getwork و stratum پروتکل های استفاده شده در ماینینگ می باشند). از لحاظ ویژگی ها، GUI گزینه های پیکر بندی زیادی را برای سخت افزار استخراج شما به ارمغان می آورد و نمودار های عملکردی را برای تجسم آسان فعالیت استخراج فراهم می آورد.

بیت مینتر (Bitminter)

اگر به دنبال یک نرم افزار استخراج بیت کوین بین پلتفرمی هستید، قطعا باید بیت مینتر (BitMinter) را مورد بررسی قرار دهید. بیت مینتر یکی از معدود نرم افزار استخراجی است که با استخر ماینینگ خودش همراه می باشد. به منظور راه اندازی آن بر روی ویندوز، لینوکس و macOS باید ابتدا مطمئن شوید که جاوا بر دستگاه های گفته شده نصب شده است. رابط کاربری گرافیکی (GUI) بسیار ساده است و به منظور شروع تنها لازم است که در استخر ماینینگ در وبسایت BitMinter ثبت نام کنید. در مرحله بعدی باید سخت افزار اسیک خود را تنظیم کنید. این نرم افزار با همه محصولات لابراتور های Butterfly بجز Monarch کار می کند. این نرم افزار همچنین با محصولات Block Erupter USB، Chili، Red/Blue Fury و انت ماینر U1/U2 کار می کند.

منبع : theccpress

دیدگاه‌ها 0

*
*